Atrakcje turystyczne w okolicy

Willa Złota Plaża znajduje się idealnym miejscu zarówno jako doskonała baza do odpoczynku, zwiedzania i rozrywki jak rónież pracy i nauki.

Historia Willi Złota Plaża

Budynek Willi "Złota Plaża" wybudowany został w 1928 r. W obszernej dwupoziomowej willi mieszkała niemiecka rodzina, która porzuciła posiadłość tuż po wyzwoleniu Gdańska przez Armię Czerwoną. Po wojnie...

Historia Gdańska w skrócie

Osada rybacka będąca zalążkiem dzisiejszego miasta powstała już w IX w. przy ujściu Motławy do Wisły, naprzeciwko obecnej wyspy Ołowianka. Był to niewielki gródek, do którego w 997 r.w celach misyjnych przybył biskup praski Wojciech. Relacja z tego właśnie wydarzenia stanowi jednocześnie pierwszą wzmiankę historyczną o mieście, określanego wtedy mianem Gyddanyzc. Moment ten...

Krótka historia Sopotu

W okresie od VIII do X w. na terenie dzisiejszego Sopotu istniała słowiańska warownia, której resztki można dzisiaj oglądać w okolicach ulicy Wosia Budzysza. W XIII w. funkcjonująca tutaj wieś książeca przekazana została klasztorowi Cystersów w Oliwie i od tej pory stanowiła jego własność, aż do chwili konfiskaty przez Prusaków w 1772 r.

Historia Gdyni w skrócie

Nazwę Gdynia wywodzić należy od nieistniejącego dziś potoku. Do 1926 r. wieś Gdynia należała do parafii Oksywie, powstałej w ośrodku grodowym istniejącym od VIII w.