Skip to content

Atrakcje turystyczne w okolicy

zlota-plaza-gdansk_fot-artadder_26edit_www

Nasz pensjonat znajduje się idealnym miejscu zarówno jako doskonała baza do odpoczynku, zwiedzania i rozrywki jak również pracy i nauki – zaledwie 50m od pasa nadmorskiego i plaży w Gdańsku.

Pas Trójmiejskiej plaży ma około 20km! Oprócz złocistej plaży i morza w najbliższej okolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Niedaleko na plaży znajdują się zjeżdżalnie i mały park rozrywki, nie tylko dla dzieci. Idąc w stronę Sopotu napotkacie Państwo mini golfa. Dalej znajduje się przystań windsurfingowa. Oprócz tego w okolicy znajdą Państwo kitesurfing, wypożyczą skuter wodny, czy poszybują podniebnym szlakiem korzystając z parasailingu.

W drugą stronę od Złotej Plaży – czyli w kiernku centrum Gdańska znajdują się parki (Przymorze i Brzeźno) oraz plaże ciągnące się aż do wejścia do Portu Gdańsk, gdzie z bliska obserwować można statki i promy.

Jeśli znudzi się Państwu plażowanie i inne atrakcje w pasie nadmorskim, znajdziecie świetnie skomunikowaną sieć ścieżek rowerowych. Można nimi dojechać do Gdyni, Sopotu, Gdańska.

W okolicy znajduje się mnóstwo barów, przystani i restauracji na każdą kieszeń, gdzie możecie Państwo odpocząć, napić się i zjeść pyszne dania rybne, ale nie tylko.

Dla amatorów zwiedzania atrakcji nie zabraknie. Gdańsk historią stoi – przeszło 1000 lat od nadania praw miejskich włącznie z historią najnowszą. Amatorzy nocnego życia i rozrywek w Sopocie znajdą wszystko czego potrzeba. Natomiast w Gdyni czeka Oceanarium, Dar Pomorza i ORP Błyskawica.
Latem odbywa się mnóstwo festiwali i nie można pominąć największej atrakcji, jakim jest jarmark Dominikański.

Atrakcji nie zabraknie, oby tylko czasu wystarczyło.