Skip to content

Historia Willi Złota Plaża

Budynek Willi “Złota Plaża” wybudowany został w 1928 r. W obszernej dwupoziomowej willi mieszkała niemiecka rodzina, która prowadziła na parterze budynku kawiarnię i restaurację. Posiadłość została porzucona tuż po wyzwoleniu Gdańska przez Armię Czerwoną.

Po wojnie zdewastowany budynek przejęty został przez Komitet ds. Radia i Telewizji Rozgłośni w Bydgoszczy. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych willę zaadoptowano jako dom wczasowy, który w 1980 r. został przekazany Telewizji Polskiej Warszawa. Posesja ta pozostawała w posiadaniu tego właściciela aż do 1996 r.

Przez cały ten czas, poza sporadycznymi zmianami umeblowania, nie przeprowadzono żadnych remontów, co doprowadziło do znacznej degradacji okazałego obiektu. W 1995 r. Telewizja Polska S.A. ogłosiła przetarg na sprzedaż budynku. W rezultacie którego budynek trafił w ręce prywatnego inwestora.

Remont

Nowy właściciel z wielką energią podjął się trudnego zadania przywrócenia blasku zaniedbanej posesji. Powiększono i zmodernizowano toalety. Każda z nich została wyposażona w nowoczesny system wentylacji. Dach pokryto nową dachówką, podwyższono górną kondygnację. Strych zaadoptowano na potrzeby mieszkania służbowego dla obsługi pensjonatu. Odnowiono elewację, a posesję wyłożono estetyczną kostką brukową. W oknach zainstalowano nowoczesne rolety antywłamaniowe. Dla bezpieczeństwa naszych gości zainstalowany został monitoring (24h/dobę) na terenie całego obiektu.

Wkrótce po zakończeniu ostatnich prac remontowych, willa występując już jako obiekt “Złota Plaża” przyjęła pierwszych gości.

Złota Plaża dzisiaj

Do dnia dzisiejszego sukcesywnie wykonywane są remonty pomieszczeń Złotej Plaży, by krok po kroku przywrócić całemu obiektowi pierwotny charakter i wysoką jakość wykończenia pomieszczeń. Z roku na rok coraz więcej pokoi i pomieszczeń zyskuje nowy, wyższy standard wykończenia.

Dokładamy wszelkich starań aby również pomieszczenia, które nie zostały jeszcze wyremontowane były czyste, pachniały świeżością i były dobrym miejscem wypoczynku.